O tapetách

Tapetový materiál

Moje Tapety jsou tištěny na vlies, který představuje poslední generaci tapetových materiálů. Vlies se vyznačuje malou hořlavostí a díky jeho prodyšnosti stěna pod tapetou neplesniví. Jakožto tapetový materiál vlies věrně podává barvy, je pevný a zároveň poddajný. Při lepení se lepidlo nanáší pouze na stěnu, ne na tapety samotné. Odstranění tapet je také velice snadné a probíhá zcela nasucho.

Zdravě a bezpečně

Tapety neobsahují PVC, ani těžké kovy, a splňují vysoké nároky EU na bezpečnost, ochranu zdraví a životního prostředí. Barvy použité pro tisk jsou ekologicky a zdravotně nezávadné, tedy bez chemických ředidel. Jsou ideálním řešením pro dětský pokoj, mají vysokou světlostálost a nerozpouští se při kontaktu s vodou.

S ohledem na přírodu

Až 80% materiálu, ze kterého je vyroben náš vlies, je přírodního původu. Až 66% tvoří celulóza, a 20% minerální pigmenty. Kromě toho tapety obsahují i určité množství recyklovaných polyesterových vláken.

Celulóza, ze které jsou naše tapety vyráběny, je dodávána v souladu s nařízením EU o dřevě. Vlies, ze kterého naše tapety vyrábíme, má také certifikáty od správní rady lesů (FSC).