10 mýtů o tapetách

10 mýtů o tapetách

10 mýtů o tapetách

 1. Tapety letěly v devadesátých letech a prodávají se jen v psychedelických barvách a starých designech

  Devadesátá léta už jsou dávno pryč a tapety se vyvinuly dál. Nejmodernější designéři pracují celý rok, aby Vám mohli nabídnout návrhy, které vás zkrátka oslní. Tapety už nikdy nebudou stejné jako kdysi bývaly.

 2. Tapety je těžké sladit se zbytkem pokoje

  Spolehněte se na váš první instinkt: ušetřete si práci a jako první si vyberte barvu, látkový vzor, nebo typ povrchu z vašeho pokoje ještě předtím, než začnete procházet širokou nabídku tapet. Ve většině případů najdete něco, co se Vám bude líbit a lehce se sladí se vším ostatním.

 3. Tapety jsou neekologické

  Moje tapety se vyrábí ze směsí PET vláken a celulózy, která je biologicky rozložitelná. Většina barev použitých na tapetách obecně jsou na bázi vody s velmi nízkými emisemi, tzn. těkavých organických sloučenin. Tyto emise jsou o hodně nižší než u typických barev a jsou velice šetrné k životnímu prostředí. Barvy, kterými tiskneme my mají atest na styk s potravinami.

 4. Tapety nejsou atraktivní

  Tapety jsou krásné. Mohou být jak nenápadné, tak i výrazné, pestrobarevné i monochromatické. A navíc jich můžete použít kolik chcete. 

 5. Lepení tapet zabere moc času a energie

  Moderní tapety se lehce lepí a snímají, a dokonce i méně špiní než barvy na zeď. Nalepit takové tapety dokonce zvládnete rychleji než vymalovat, což vyžaduje vyhlazení stěny, alespoň dva nánosy barvy a dlouhé čekání. Kdežto tapety vždy byly a nadále zůstanou rychlým řešením dokonce i pro problémové stěny. Vliesové tapety jsou navíc vynikající volbou pro ty, kteří si je rádi nalepí doma sami. Nerozšiřují se ani nezmenšují, takže je nemusíte skládat aby si zachovaly svou velikost. Až je nalepíte, je vaše práce u konce, a nemusíte se bát, že se spoje mezi pruhy rozevřou. Kvalitní tapety jsou silné a ani snímání vám nebude dělat žádný problém. 

 6. Tapety se těžko snímají

  Tapetové naparovače a ruční i chemické odstraňovače jsou už minulostí s dnešními technologicky vyvinutými papíry. Pro vliesové nebo vinylové tapety není potřeba více než zatáhnutí za jeden z rohů a celou tapetu lehce odstraníte. Správná příprava povrchu také hraje svou roli v rychlém a lehkém snímání tapet.

 7. Tapety nejsou dobrou volbou pro kuchyně a koupelny

  Pravdou je, že tapety jsou ideální pro dekoraci kuchyní! Vypadají v nich úžasně a díky ochrannému povrchu na většině tapet se také velice dobře čistí. Většinu ostatních tapet můžete lehce vyčistit houbičkou, díky čemuž se lehce udržují. 
  Designy dnešních tapet napodobují jakýkoliv jiný povrch, například kachličky, kámen nebo kov. Jsou lehkou cestou, jak dodat vaší kuchyni nový život. Pestrý tapetový design je navíc přesně to, co dosud chybělo ve vaší koupelně. Tapety vypadají obzvlášť dobře v koupelnách bez sprchy, ale vyjímají se i tam, kde sprcha nebo vana nechybí.

 8. Tapety se brzo okoukají         

  Ve většině případů jsou zákazníci se svým výběrem tak spokojeni, že si ponechají stejný vzor po mnoho let, navíc až si na tapety zvyknete, časem se stanou organicou součástí vašeho domova.

 9. Tapety jsou velký závazek

  Bojíte-li se závazků, provizorní samolepící tapety jsou pro vás skvělou volbou. Tyto tapety se nejen lehce lepí a snímají, ale jelikož se mnohé z nich lepí po menších částech, můžete kombinovat různé styly podle vaší představivosti! Je nenáročné také změnit jejich pozici na stěně, což je dělá perfektní například pro studentské pokoje. 

  Ve výběru tapet se nemusíte cítit omezeni ani pokud bydlíte v pronájmu. Mnoho dohod o pronájmu stanovuje že stěny musí být zanechány v původním stavu. Naštěstí, moderní tapety jsou šetrné k povrchu stěn a chrání je před poškrábáním, takže je pravděpodobné, že jejich použití pronajímatelé povolí. Ke snímání nepotřebujete žádné vybavení. Jen zatáhněte za roh pruhu, a odstraníte jej jedním tahem.

 10. Tapety nejsou „IN“

  V portfoliu předních interiérových designérů určitě najdete ukázky interiérů s tapetami. Mnozí lidé chtějí designovat svoje vlastní tapety s vlastními motivy, fotkami. V dnešním širokém výběru tapetových kolekcí si vybere každý. Bílým stěnám již odzvonilo a barevné stěny najdete v mnohých interiérech!

Napsat komentář

* Povinná pole

Komentář musí být schválen než bude zveřejněn